Ukraina – Marsz w obronie praw dzieci i rodziny

/Ukraina – Marsz w obronie praw dzieci i rodziny

Ukraina – Marsz w obronie praw dzieci i rodziny

W Kijowie 2 czerwca odbył się Marsz w Obronie Praw Dzieci i Rodzin. Zorganizowany w stolicy Ukrainy jednoczy nie tylko chrześcijan różnych Kościołów i wspólnot religijnych, ale także muzułmanów i Żydów.

 

Marsz w Obronie Praw Dzieci i Rodzin przeszedł w sobotę godzinach przedpołudniowych przez centrum Kijowa. Organizowany przez Ukraińską Radę Kościołów i Organizacji Religijnych, miał na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa ukraińskiego na obronę praw dzieci i rodzin. Mówi bp Vitalij Krywicki, ordynariusz stołecznej diecezji kijowsko-żytomierskiej:  „Wspólnie wychodzimy w ten dzień, aby zaświadczyć o tym, że rodzina jest dziełem Boga, a więc Bóg jest autorem rodziny w takiej formie, w jakie spotykamy to w Piśmie świętym, w Koranie, w Torze, w naszych księgach świętych. Wychodzimy, aby zaświadczyć o tym, że rodzina jest święta. Wychodzimy też, aby mówić o tym, że rodzina ma prawo istnieć taką, jaką ją stworzył Bóg”.

 

Tegoroczny marsz w stolicy Ukrainy odbył się już po raz trzeci. Jego pomysłodawcą był zmarły przed dwoma laty arcybiskup kijowsko-żytomierski Piotr Malczuk.

 

Źródło: www.vaticannews.va

By | 2018-06-04T17:38:34+02:00 poniedziałek, 04 czerwca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook