Proaborcyjna prowokacja przed meczem z kobiecą reprezentacją Watykanu

/Proaborcyjna prowokacja przed meczem z kobiecą reprezentacją Watykanu

Proaborcyjna prowokacja przed meczem z kobiecą reprezentacją Watykanu

Kobieca reprezentacja piłkarska Watykanu miała w sobotę w Wiedniu rozegrać swój pierwszy zagraniczny mecz. Nie doszedł on jednak do skutku z powodu zachowania zawodniczek austriackich, które zamanifestowały legalizację aborcji.

Co ciekawe, towarzyski mecz nowo utworzonej reprezentacji FC Watykan i wiedeńskiego klubu FC Mariahilf poprzedziła wspólna msza św. i poświęcenie boiska. Jednak gdy odgrywano hymn Państwa Watykańskiego, kilka zawodniczek austriackich podniosło koszulki pokazując wymalowane na brzuchach jajniki oraz hasła wzywające do legalizacji aborcji.

Obecny na stadionie nuncjusz apostolski w Austrii, Pedro Lopez Quintana, zadecydował o wycofaniu reprezentacji watykańskiej.

Organizatorki akcji wyjaśniły, że „nie utożsamiają się z negatywnym stanowiskiem Kościoła wobec aborcji oraz małżeństw osób tej samej płci”.

Kierownictwo wiedeńskiego klubu wyraziło ubolewanie z powodu prowokacyjnego zachowania swoich trzech zawodniczek. Podkreślono także, że akcja „była samowolnie zorganizowana i przeprowadzona” przez trzy zawodniczki i nie była zaplanowana przez klub.

Kobieca reprezentacja Watykanu w piłce nożnej powstała w ubiegłym roku. Po raz pierwszy zawodniczki, tworzące dwa zespoły, uczestniczyły w ubiegłorocznym turnieju towarzyskim w Rzymie. Zawodniczki piłkarskiej reprezentacji Watykanu stanowią bardzo różnorodny zespół: bramkarka pracuje jako nauczycielka, jest też kasjerka z watykańskiego supermarketu, inne pracują jako pielęgniarki w dziecięcej klinice „Bambino Gesú”, a napastniczka i sympatyczka AS-Roma, Francesca Martinelli jest żoną żandarma watykańskiego. Kapitanem tej 25-osobowej grupy jest pochodząca z Kamerunu dr Eugénie Tcheugoué, grająca w ataku, która na co dzień pracuje w watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Kierowniczką zespołu jest inna pracownica watykańska Susan Volpini.

Źródło: polsatnews.pl, ekai.pl
By | 2019-06-25T16:06:56+02:00 wtorek, 25 czerwca 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook