Prof. Bogdan Chazan: Społeczeństwa przyzwyczaiły się do zabijania dzieci

/Prof. Bogdan Chazan: Społeczeństwa przyzwyczaiły się do zabijania dzieci

Prof. Bogdan Chazan: Społeczeństwa przyzwyczaiły się do zabijania dzieci

Podczas IV Europejskiego Festiwalu Schumana Profesor Bogdan Chazan, ginekolog i położnik, powiedział: „społeczeństwa przyzwyczaiły się do zabijania dzieci”. W ciągu roku na całym świecie w wyniku aborcji ginie ich 50 milionów.

Podczas debaty „Walczmy z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci” w ramach IV Europejskiego Festiwalu Schumana profesor Bogdan Chazan, dyrektor medyczny Organizacji Ginekologów Katolickich „MaterCare”, zwrócił uwagę na fakt, że dziś lekarze o aborcji nie mówią:

– W środowisku medycznym, wśród ginekologów istnieje taki zwyczaj, że o aborcji się nie mówi. Nie porusza się tego tematu na sympozjach medycznych ani w prywatnych rozmowach.

Profesor przyznał, że ten problem dotyczy zwłaszcza młodych lekarzy, którzy nie chcą ujawniać swoich poglądów, by nie zaburzyć rozwoju kariery. Zwrócił również uwagę na fakt, że rzeczą niewłaściwą jest, iż wszystkie szpitale ginekologiczno-położnicze mają zakontraktowane z Narodowym Funduszem wykonywanie aborcji:

– Nie powinno tak być. Wszyscy powinni znaleźć się w jednakowej sytuacji, w tym ”krwawym biznesie”. To powoduje, że niebawem nie będzie w ogóle dyrektorów szpitali, tych, którzy są przeciw aborcji, nie będzie ordynatorów myślących za życiem.

B. Chazan dodał, że skutki takiego prawodawstwa mogą być tragiczne w skutkach i doprowadzić nie tylko do wychowywania całego pokolenia lekarzy opowiadających się przeciwko życiu, ale ci, którzy będą mieli odwagę i postawę pro-life narażeni zostaną na podobne szykany jakie spotkały prof. Chazana.

Źródło: polskieradio24.pl
By | 2020-06-08T07:29:36+02:00 poniedziałek, 08 czerwca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook