Naciski na Ekwador. Pomoc w zamian za legalizację aborcji

by FUNDACJA JZN
434 organizacje z 16 krajów broniące praw człowieka zawiązały koalicję. We wspólnej deklaracji potępiły starania ONZ i innych organizacji promujących aborcję. „Międzynarodowy manifest za prawem do życia” trafił do ministerstw spraw zagranicznych rządów Kostaryki, Argentyny, Peru i Ekwadoru.

Manifest odrzuca plan ONZ dotyczący reagowania humanitarnego na kryzys spowodowany COVID-19 dla Ekwadoru. Tam, warunkiem uzyskania pomocy, jest zgoda na „bezpieczną, legalną aborcję”. Zaproponowano również 3 mln dolarów na szkolenia personelu medycznego pod względem wykonywania aborcji.

Manifest jest także odpowiedzią na „Wspólne oświadczenie w sprawie ochrony praw zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz promowania gender w reakcji na kryzys COVID-19”, formalnie poparte przez przedstawicieli 69 rządów.

Deklaracja przypomina, że społeczność międzynarodowa potrzebuje „skupienia się na polityce publicznej opartej na godności ludzkiej, by skutecznie położyć kres wszelkim próbom ingerowania lub atakowania suwerenności naszych krajów”. Wskazano również na próby takiej ingerencji ze strony ONZ i jej głównych agencji.

ONZ i inne organizacje międzynarodowe w czasie pandemii nieograniczony dostęp do tzw. praw reprodukcyjnych uznały za działania priorytetowe.

Źródło: opoka.news

You may also like

Facebook