Program 500+ od poczęcia? Specjalna pomoc dla kobiet w ciąży

by

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – Human Life International Polska postuluje zwiększoną opiekę i ochronę dla matek w ciąży będących w szczególnie trudnej sytuacji. Powstała petycja do pani premier Beaty Szydło o „pomoc dla kobiet w ciąży 500+ od poczęcia”.

 

„Program 500+ jest wielką pomocą dla polskich rodzin i olbrzymim sukcesem obecnego rządu. Obejmuje on każde kolejne dziecko oraz pierwsze w rodzinach o niskich dochodach. Nie obejmuje jednak dzieci w okresie prenatalnym. W tym czasie dziecko rozwija się niezwykle dynamicznie, a jego potrzeby nie powinny być pomijane”, tłumaczy Ewa Kowalewska z HLI Polska.

 

„Szczególną opieką powinny być otoczone matki w ciąży, których dzieci są chore. Ta pomoc, gdy wiadomo, że będzie kontynuowana po urodzeniu dziecka, znacząco zwiększa ufność, że można sobie poradzić nawet w tak trudnej sytuacji. Obecnie, gdy rozpoczęła się dyskusja społeczna na temat rozszerzenia prawnej ochrony życia każdego poczętego dziecka, zwiększenie pomocy dla matek w ciąży kryzysowej oraz rozszerzenie programu 500+ na okres prenatalny ma olbrzymie znaczenie” – czytamy dalej w petycji.

 

Sygnatariusze apelują do pani premier i podkreślają, że matka w ciąży znajduje się w sytuacji szczególnej. Należy zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, prawidłowe żywienie oraz opiekę medyczną, co zdecydowanie zwiększyłoby objęcie jej poczętego dziecka programem 500+.

 

Pełna treść petycji oraz możliwość włączenia się w nią: TUTAJ

 

Źródło: www.citizengo.org

You may also like

Facebook