Program leczniczy Grupy FamiCord przełomem w wykorzystaniu własnych komórek macierzystych

/Program leczniczy Grupy FamiCord przełomem w wykorzystaniu własnych komórek macierzystych

Program leczniczy Grupy FamiCord przełomem w wykorzystaniu własnych komórek macierzystych

Grupa FamiCord powołuje program leczniczy FamiCord Group Expanded Access Protocol Cord Blood for Cerebral Palsy (Program Podań Krwi Pępowinowej dla Rozwoju Mózgu) wykorzystania autologicznych komórek macierzystych z krwi pępowinowej w leczeniu dziecięcego porażenia mózgowego. Oznacza to dostęp dla pacjentów z całej Europy do innowacyjnych terapii komórkami macierzystymi przeprowadzanych w Polsce. Pierwszym partnerem, z którym FamiCord podejmuje współpracę, jest Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie.

„FamiCord Group Expanded Access Protocol Cord Blood for Cerebral Palsy to ukoronowanie naszych prac nad rozwojem badań i praktycznym wykorzystaniem własnych komórek macierzystych oraz poprawy zdrowia pacjentów dotkniętych m.in. dziecięcym porażeniem mózgowym. Wybór Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie na pierwszego partnera naszego programu jest nieprzypadkowy – poprzedziły go lata wspólnej pracy, badań i sukcesów, jakimi były udane podania u małych pacjentów szpitala. Teraz wspólnie wchodzimy w kolejny etap współpracy, a jej efektami będziemy mogli wkrótce podzielić się z opinią publiczną. Od ponad 30 lat wiemy, że krew pępowinowa to wizytówka medycyny XXI wieku. Naszym zadaniem, jako banku, jest przede wszystkim zabezpieczanie jej dla naszych klientów i ich bliskich, ale też wspieranie badań i akcji edukacyjnych” – mówi Tomasz Baran z należącego do Grupy FamiCord Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Krew pępowinową można zabezpieczyć tylko raz w życiu – podczas porodu. Pochodzące z niej komórki macierzyste mogą w przyszłości posłużyć ratowaniu zdrowia i życia nie tylko ich właściciela, ale też jego bliskich. Komórki macierzyste z krwi pępowinowej są bowiem dużo bardziej „uniwersalne” w zastosowaniu.

Banki skupione w Grupie FamiCord (PBKM wraz z oddziałami w innych krajach Europy, m.in. Węgry, Turcja. Rumunia, Hiszpania, Włochy, Łotwa) zgromadził obecnie ponad 420 tysięcy porcji krwi pępowinowej, co sytuuje firmę wśród największych firm świadczących usługę rodzinnego deponowania krwi pępowinowej w Europie. Banki te dostarczyły też komórki macierzyste dla ponad 2725 pacjentów w Polsce i za granicą.

Źródło: Kuźnia PR Sp. z o.o.
By | 2019-10-08T19:35:11+02:00 wtorek, 08 października 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook