Zgodziła się na amputację nogi, aby uratować swoje nienarodzone dziecko

/Zgodziła się na amputację nogi, aby uratować swoje nienarodzone dziecko

Zgodziła się na amputację nogi, aby uratować swoje nienarodzone dziecko

Podczas jazdy motocyklem młoda kobieta, Caitlin Conner z Teksasu, doświadczyła poważnego wypadku. W szpitalu dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej historię opisał brytyjski dziennik „Daily Mail”.

30 maja 2014 roku Caitlin z mężem jechali motocyklem w odwiedziny do jego rodziny. W pewnym momencie uderzył w nich samochód osobowy. Jak się potem okazało, siedząca za kierownicą kobieta zmieniała pas, pisząc w tym czasie sms-a.
Przewieziono ich do innych szpitali. Mężowi Caitlin praktycznie nic się nie stało –  dostał środki przeciwbólowe i szybko wrócił do domu. Natomiast jej stan był poważny. Gdy obudziła się z narkozy, dowiedziała się, że jest w czwartym tygodniu ciąży. Od pewnego czasu starali się z mężem o dziecko.

Sytuacja stała się bardzo trudna. Noga Caitlin wymagała wielu skomplikowanych operacji, co powodowało poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia poczętego dziecka. Już samo znieczulenie było niebezpieczne. W tej sytuacji młoda matka zdecydowała, że zrobi wszystko, aby ratować swoje dziecko. Po dwóch tygodniach pobytu w szpitalu bez operacji nogi nie udało się uratować i za zgodą Caitlin dokonano amputacji poniżej kolana.

Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, uznałam, że muszę zadbać o kogoś innego, dlatego nie skupiłam się na sobie. (…) Moja noga nie definiowała mnie jako osoby, mogę żyć bez niej,  ale moje dziecko było zagrożone w swoim istnieniu –  powiedziała.

Już w czasie ciąży nauczyła się chodzić dzięki protezie. Dziś Caitlin Conner jest mamą czteroletniej Tinley. Prowadzi aktywny tryb życia i bierze udział w zawodach sportowych dla niepełnosprawnych.

Źródło: Daily Mail/AGIE/TVP Info
By | 2019-10-08T19:13:26+02:00 wtorek, 08 października 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook