Projektant mody z zespołem Downa u Pierwszej Damy

by FUNDACJA JZN
Ogromna pasja, talent i szczęście do odnajdowania właściwych ludzi na swojej drodze zaprowadziły Szymona Łuszczki do świata mody, o którym marzył od dziecka. Swoje rysunki zaprezentował Pierwszej Damie, która zaprosiła młodego projektanta z zespołem Downa do Pałacu Prezydenckiego.

Dwudziestoczteroletni Szymon Łuszczki od najmłodszych lat marzył o projektowaniu odzieży. Motywowany przez rodzinę rozwijał wielką pasję, a dziś ma już za sobą prezentację dokonań na wybiegu. Podczas spotkania z Małżonką Prezydenta opowiedział o pierwszych krokach w modzie, o inspiracjach i trendach. Na pamiątkę spotkania podarował Pierwszej Damie suknię, którą przekazał na aukcję na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami z Ukrainy. Zwycięzca licytacji, Kamil Zalewski, który od tamtego momentu wspiera projektanta w jego zawodowych dążeniach zaproponował, by suknię wręczyć Pierwszej Damie.

Dzisiaj obaj panowie mówili o potrzebie pomagania innym, o wspieraniu osób potrzebujących i radości dzielenia się dobrem z innymi. W spotkaniu uczestniczyła także mama Szymona, Danuta Łuszczki, Gabriela Tomaka-Ząbek, projektantka mody, która pomogła zrealizować jego dotychczasowe projekty i związana ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, Bogusława Wybraniec.

–  Bardzo mi zależy na tym, by osoby z niepełnosprawnościami mogły rozwijać się i spełniać marzenia. Cieszę się, że odnalazłeś w sobie talent i siłę do dążenia do celu, a także że spotkałeś na swojej drodze tak wielu cudownych ludzi, którzy bezinteresownie zechcieli wesprzeć te marzenia – mówiła Pierwsza Dama, zwracając się do swojego gościa. Podkreśliła też, że przykład Szymona Łuszczki może stać się wspaniałą inspiracją dla innych osób niepełnosprawnych. – Twoja droga jest ważna dla innych osób dotkniętych niepełnosprawnościami. Myślę, że gdy zobaczą one, że można, że się da, że są ludzie, którzy chcą pomóc, to zachęci je do realizacji własnych pasji i zainteresowań, a przede wszystkim do wyjścia z domu – stwierdziła.

Źródło: prezydent.pl

You may also like

Facebook