Propozycja na ferie od Cafe Równik, w której pracują osoby z niepełnosprawnością

by FUNDACJA JZN
W tym roku terapeuci i pracownicy Cafe Równik zorganizują w czasie ferii zimowych zajęcia integracyjno-rekreacyjne dla wszystkich chętnych dzieci przedszkolnych i szkolnych (I-III).

„Dzieci, które nie wyjadą na ferie mogą pożytecznie i wesoło spędzić przedpołudniowe godziny w towarzystwie rówieśników” – zaprasza na Facebooku Cafe Równik – wrocławska klubokawiarnia, w której pracują osoby z niepełnosprawnościami. 

Zajęcia będą prowadzone od 31 stycznia do 5 lutego w godzinach od 10.00 do 12.00. Ich koszt to 40 zł od osoby za jeden dzień. Opłata pokrywa koszty poczęstunku oraz materiałów dydaktycznych. „Mamy w klubokawiarni dużo miejsca, specjalny kącik dla dzieci, dużo zabawek, gier i materiałów plastycznych. Mamy bardzo zdolnych terapeutów, którzy zorganizują zabawy i ciekawe zajęcia” – zapewnia Małgorzata Młynarska, prezes Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które prowadzi Cafe Równik.

Pracownicy Równika opowiedzą dzieciom bajkę o Misiu Mokrej Łapce, którego figurka jest na parapecie okna w Cafe Równik, przygotują pyszne desery i ciasta. Z kolei logopedzi, neurologopedzi oraz psycholodzy przeprowadzą dla chętnych bezpłatną diagnozę logopedyczną lub psychologiczną.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym [email protected] i telefonicznym: 609061894.

Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji przy ul. Jedności Narodowej 47 we Wrocławiu prowadzi Cafe Równik, gdzie pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które kontynuują w klubokawiarni terapię mowy i myślenia przez pracę.

You may also like

Facebook