Protesty przeciwko aborcji i nowej ustawie bioetycznej we Francji

by FUNDACJA JZN
Około 5 tys. osób protestowało w niedzielę w Paryżu przeciwko aborcji i procedowanej przez parlament ustawie bioetycznej. Ustawa ma zezwolić m.in. na in vitro dla par lesbijskich i wydłużyć możliwość przeprowadzenia aborcji z 12 do 14 tygodnia ciąży.

Na placu Trocadero, w pobliżu wieży Eiffla, według organizatorów zgromadziło się około 5 tys. osób., a dwa razy tyle uczestniczyło w wydarzeniu online za pomocą komunikatorów. Według paryskiej policji w manifestacji uczestniczyło między 4 tys. a 6 tys. osób.

Protestujący potępiają dwie ustawy, które według prezesa Marszu dla życia Nicolasa Tardy-Jouberta zawierają „skandaliczne” zapisy – w tym ustawę bioetyczną, zezwalającą na in vitro dla par lesbijskich.

Stowarzyszenie protestuje również przeciwko ustawie wydłużającej możliwość przeprowadzenia aborcji z 12 do 14 tygodni, przegłosowanej w pierwszym czytaniu w Zgromadzeniu Narodowym przy szerokim poparciu rządzącej partii LREM i lewicy. W nadchodzącym tygodniu ustawa zostanie rozpatrzona przez Senat.

Demonstranci byli ubrani w worki na śmieci i nosili maski z wizerunkami niemowląt. Ich transparenty głosiły: „Abortowane dziecko = człowiek w koszu”. Nawiązywali do kampanii obrony miażdżonych piskląt na fermach kurczaków.

„Miażdżenie piskląt cię szokuje? Nas też. A miażdżenie płodów ludzkich?” – pytali.

Źródło: www.tvp.info

You may also like

Facebook