Przeciwnicy encykliki Humanae vitae w Papieskiej Akademii Życia. Czy „Kościół powinien wskazać lepszą drogę”?

/Przeciwnicy encykliki Humanae vitae w Papieskiej Akademii Życia. Czy „Kościół powinien wskazać lepszą drogę”?

Przeciwnicy encykliki Humanae vitae w Papieskiej Akademii Życia. Czy „Kościół powinien wskazać lepszą drogę”?

Co najmniej pięciu z 28 nowych członków Papieskiej Akademii Życia krytykuje katolicką doktrynę w dziedzinie przekazywania ludzkiego życia zawartą w encyklice Humanae Vitae. W przyszłym roku Kościół będzie obchodzić jej 50-lecie.

 

Według National Catholic Register oponentami w tej kwestii są Pierangelo Sequeri; Anne-Marie Pelletier; o. Alain Thomasset, SJ; o. Maurizio Chiodi; i o. Humberto Miguel Yanez, SJ, prawdopodobnie również o. Carlo Casalone, SJ.

 

Portal Life Site News przywołuje negatywne opinie powyższych członków, które negatywnie oceniają nauczanie papieża Pawła VI i poddają w wątpliwość naukę Kościoła katolickiego na temat moralnych zasad w sferze przekazywania życia, regulacji płodności, antykoncepcji i planowania poczęć.

 

Nauczanie Kościoła w tej kwestii wywołuje wciąż liczne kontrowersje i wątpliwości. Zdaniem kard. Martiniego, byłego arcybiskupa Mediolanu, Kościół powinien wskazać lepszą drogę niż „Humanae vitae”, bowiem wiele osób z jej powodu oddaliło się od wspólnoty. Przyszły rok i związane z nim liczne wydarzenia z upamiętniające powstanie encykliki będą okazją, by na nowo pochylić się nad prawdą o ludzkiej seksualności, małżeńskiej płodności i miłości.

 

Źródło: www.lifesitenews.com

By | 2017-09-07T00:59:19+02:00 czwartek, 07 września 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail