USA: klinika aborcyjna proponuje ofiarom huraganu Harvey bezpłatne aborcje

/USA: klinika aborcyjna proponuje ofiarom huraganu Harvey bezpłatne aborcje

USA: klinika aborcyjna proponuje ofiarom huraganu Harvey bezpłatne aborcje

Huragan Harvey pozbawił w Houston (Teksas) życia co najmniej 63 osoby, natomiast tysiące mieszkańców nie ma schronienia i dostępu do wody. Kiedy poszkodowanym nadal brakuje podstawowych środków do życia, jedna z klinik aborcyjnych zaoferowała pomoc… bezpłatną aborcję.

 

W ubiegły piątek sieć aborcyjnych klinik Whole Woman’s Health opublikowała na swoim profilu na Facebooku ogłoszenie o darmowych aborcjach dla ofiar huraganu. „Zapewniamy bezpłatną aborcję dla pacjentów dotkniętych we wrześniu huraganem Harvey. Chcemy pomóc. Zadzwoń do nas” – można przeczytać w ogłoszeniu. Sieć klinik zaoferowała kobietom, które zdecydują się na przerwanie życia swoich nienarodzonych dzieci w jednej z klinik w Teksasie, pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania.

 

Sieć klinik Whole Woman’s Health znana jest z przeprowadzania nieprofesjonalnych badań zdrowotnych i pozostawiania matek po dokonanych aborcjach bez wsparcia emocjonalnego i medycznego.

 

Abby Johnson, była pracowniczka kliniki Planned Parenthood, a obecnie działaczka pro-life, powiedziała, że kiedy kilka lat temu huragan Katrina uderzył w Louisianę, jej pracodawca zrobił to samo. Zaoferował kobietom bezpłatną aborcję. „(…) Pomyśleliśmy, że darmowe aborcje to fantastyczny pomysł” – napisała Abby Johnson na Facebooku. „Pamiętam, że robiliśmy wtedy coś naprawdę bohaterskiego, aby pomóc kobietom, które straciły wszystko” – dodała.

 

„Teraz zdaję sobie sprawę, że polowaliśmy na te rodziny w najbardziej krytycznym dla nich momencie, gdy byli w potrzebie. Nie oferowaliśmy im schronienia, jedzenia, odzieży czy czegokolwiek innego… Po prostu, tylko zabicie swojego nienarodzonego dziecka bez ponoszenia żadnych kosztów”.

 

Nie tylko Whole Woman’s Health oferuje bezpłatne przerywanie ciąży, lecz również wiele innych placówek.

 

Z kolei grupy pro-life, centra ciąży kryzysowej czy inne chrześcijańskie stowarzyszenia organizują pomoc dla ciężarnych kobiet i ich rodzin, oferując im przede wszystkim schronienie i potrzebne rzeczy. Meredith Phillips, która pomaga zarządzać mieszkaniami dla kobiet w ciąży, z powodu powodzi przeniosła w bezpieczne miejsce już co najmniej 9 matek. Stara się również docierać do pozostałych, aby zaopatrzyć je w podstawowe środki do życia.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-09-07T00:29:34+02:00 czwartek, 07 września 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail