Przyjaciele podnoszą wózek z niepełnosprawnym Lucasem, żeby zobaczył papieża

by FUNDACJA JZN
Zdjęcie, na którym papież błogosławi 17-letniego Lucasa siedzącego na wózku inwalidzkim wzniesionym w tłumie ponad głowy osób witających Franciszka w Panamie obiegło świat. Koledzy podnieśli sparaliżowanego przyjaciela, bo tłum z wyciągniętymi smartfonami zasłaniał mu przejazd Ojca Świętego.

Bohaterem fotografii jest 17-letni Lucas Henriquez z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w La Chorrera niedaleko stolicy Panamy. Chłopak jest sparaliżowany – nie chodzi i nie mówi; porusza tylko jedną ręką, a komunikuje się za pomocą smartfona. Ale, jak mówi jego matka Milixa Olmedo, „Bóg obdarował go czym innym: jest zawsze uśmiechnięty, a także muzykalny i jedną ręką gra na organach”.

Lucas razem z grupą kolegów przyjechał na Światowe Dni Młodzieży. W czasie przejazdu papieża wiwatujący tłum podnosił do góry ręce z telefonami komórkowymi. Lucas nic nie widział. Jego wózek podnieśli trzej przyjaciele: Rafael Eduardo González, Manuel Rosario i Miguel Mendieta, aby mógł zobaczyć przejeżdżającego papieża. Franciszek dostrzegł go i pobłogosławił, co zostało uwiecznione na fotografii.

„Super! Ewangelia dzieje się dziś! Wtem przyszli do Niego z paralitykiem, którego niosło czterech… Mk 2,1” – skomentował na Facebooku Kamil Wysocki.

https://www.instagram.com/p/Bs_qU_yHeaf/?utm_source=ig_embed

Zdjęcie zostało zrobione 23 stycznia, gdy papież Franciszek po przylocie do Panamy jechał ulicami miasta do budynku nuncjatury apostolskiej. Zrobił je przypadkowo Carlos Yap, zajmujący się na co dzień fotografią ślubną, i umieścił je na swoim koncie na Instagramie, nie spodziewając się jakie wywoła zainteresowanie wśród ludzi. Aby „emocje były bardziej widoczne”, zdecydował się je opublikować w wersji czarno-białej.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook