Radni Sejmiku poparli działania przeciw aborcji

/Radni Sejmiku poparli działania przeciw aborcji

Radni Sejmiku poparli działania przeciw aborcji

Radni sejmiku województwa podkarpackiego przez aklamację przyjęli wczoraj uchwałę wyrażającą poparcie dla „działań i inicjatyw służących ochronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci”.

 

Na nadzwyczajnej sesji projekt uchwały przedstawił radny klubu Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kotula. „Jako radni województwa chcemy wyrazić poparcie dla Inicjatywy Ustawodawczej «Zatrzymaj aborcję» i przygotowanego przez komitet projektu ustawy o zmianie ustawy ze stycznia 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży” – zapisano w uchwale.

 

Radni podkreślili, że osoby chore i niepełnosprawne mają „takie samo prawo do życia jak i osoby zdrowe”. Uchwała zostanie przesłana m.in. do Sejmu, Senatu oraz Prezydenta RP.

 

W myśl obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, aborcji można dokonywać, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. W dwóch pierwszych przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki. W przypadku czynu zabronionego – jeśli od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni.

 

Zbiórkę podpisów pod projektem ograniczającym dopuszczalność aborcji prowadzi Fundacja Życie i Rodzina „Zatrzymaj Aborcję”, która chce wprowadzenia zakazu aborcji ze względu na wady płodu.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

 

By | 2017-11-28T15:34:13+01:00 wtorek, 28 listopada 2017|Prawo i polityka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail