Rajd dla Życia – 2314 km na rowerach w obronie nienarodzonych dzieci

/Rajd dla Życia – 2314 km na rowerach w obronie nienarodzonych dzieci

Rajd dla Życia – 2314 km na rowerach w obronie nienarodzonych dzieci

Młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pokonają na rowerach 2314 km; „Rajd dla Życia” przejedzie przez 15 województw i 27 diecezji, a jego uczestnicy będą modlić się w intencji obrony życia poczętego – poinformował ks. Janusz Wilk z KSM.

 

W ósmej edycji rajdu, który rozpocznie się 1 lipca, weźmie udział 60 młodych ludzi. Tegorocznym hasłem jest: „Kierunek Łódź Piotrowa”.

 

Jak poinformował podczas konferencji prasowej w Warszawie ks. Wilk, uczestnicy rajdu zorganizują na trasie cykl konferencji prasowych oraz spotkań w kościołach, podczas których będą mówić o problemie dzieci zagrożonych tzw. aborcją. Będą też modlić się i ofiarować trudy podróży w tej intencji, a także rozdawać materiały pro-life napotkanym osobom. Dodał, że uczestnicy będą jednocześnie promować „duchową adopcję dziecka poczętego”, która „polega na podjęciu codziennej modlitwy dziesiątką różańca, w intencji zagrożonego tzw. aborcją dziecka, przez dziewięć miesięcy”.

 

„Każdego roku obieramy inny symbol. W tym roku jest to ósemka, którą «narysujemy» na mapie Polski” – powiedział ks. Wilk. Zapowiedział, że tegoroczny rajd ruszy z dwóch miast – z Gdańska i Oświęcimia – skąd tego samego dnia i o tej samej godzinie wyruszy kilka piętnastoosobowych grup, by po 7 dniach spotkać się w Łodzi. Z Oświęcimia ruszą grupy z archidiecezji katowickiej, krakowskiej i bielsko-żywieckiej; z Gdańska grupy z archidiecezji lubelskiej oraz diecezji legnickiej i pelplińskiej.

 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zostało reaktywowane w 1990 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Obecnie skupia ok. 30 tys. członków.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2017-06-09T13:59:36+02:00 piątek, 09 czerwca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook