Reklama kliniki sztucznej reprodukcji – „Dzięki IVI Baby będziesz mieć w swoim domu dziecko maksymalnie do 24 miesięcy”

/Reklama kliniki sztucznej reprodukcji – „Dzięki IVI Baby będziesz mieć w swoim domu dziecko maksymalnie do 24 miesięcy”

Reklama kliniki sztucznej reprodukcji – „Dzięki IVI Baby będziesz mieć w swoim domu dziecko maksymalnie do 24 miesięcy”

IVI – hiszpańska klinika płodności w Walencji – uruchamia nowy program, w którym zapewnia: „Dzięki IVI Baby będziesz mieć w swoim domu dziecko maksymalnie w terminie do 24 miesięcy”. W przypadku niepowodzenia klinika zobowiązuje się do zwrotu poniesionych kosztów.

 

Ofertą hiszpańskiej kliniki mogą zainteresować się szczególnie Francuzi. We Francji kryteria zwrotu kosztów programów sztucznego zapłodnienia zostały ściśle uregulowane. Jest ono możliwe jedynie dla par heteroseksualnych, u których zdiagnozowano problem z niepłodnością lub istnieje ryzyko przekazania choroby genetycznej. Kobieta musi mieć również mniej niż 43 lata. Ubezpieczenie społeczne pokrywa koszty 4 cykli „leczenia”. Ginekolodzy we Francji doradzają kobietom, które nie spełniają powyższych kryteriów, aby udały się do Hiszpanii. Koszt jednego cyklu „leczenia” we Francji wynosi około 5000 euro. Klinika IVI ma więc nadzieję przyciągnąć więcej francuskich klientek, które obawiają się ryzykować tak dużą sumę pieniędzy.

 

Philippe Roussel, wiceprezes stowarzyszenia Les Cigognes de l’Espoir, wspierającego medycznie wspomaganą reprodukcję, zauważa, że to zapewnienie i reklama hiszpańskiej kliniki jest tylko i wyłącznie chwytem marketingowym. Jego zdaniem to granie z ludzkim cierpieniem i jego komercjalizacja.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2018-05-25T11:18:19+02:00 piątek, 25 maja 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook