Rodzina darem dla chorego i niepełnosprawnego

by

W czwartek 2 czerwca 2016 na auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się ogólnopolskie sympozjum naukowe pt. „Rodzina darem dla chorego i niepełnosprawnego”. Organizatorem spotkania jest Katedra Socjologii Religii oraz Instytut Nauk o Rodzinie na UPJPII w Krakowie.

 

Sympozjum otworzą o godz. 9.00 ks. prof. dr hab. Tadeusz Borutka, kierownik Katedry Socjologii Religii oraz JM ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak. Obrady odbędą się w trzech sesjach poświęconych chorobie w rodzinie oraz wsparciu rodziny. Prelegenci zastanowią się między innymi i zaprezentują, w jaki sposób rodzina może wspierać chorego i niepełnosprawnego w dzieciństwie, dorastaniu i dorosłości, podejmą temat problemu unieruchomienia osób starszych i niepełnosprawnych oraz opowiedzą o znaczeniu systemu rodzinnego w pracy psychoterapeutycznej.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Krakowski – Kard. Stanisław Dziwisz, Konferencja Episkopatu Polski oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak.

 

Program oraz więcej informacji o sympozjum już wkrótce na stronie Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie: www.upjp2.edu.pl

You may also like

Facebook