Prolaktyna 2016 – spotkanie z okazji Tygodnia Promocji Karmienia Piersią

by

Fundacja Promocji Karmienia Piersią organizuje specjalne spotkanie na zakończenie Tygodnia Promocji Karmienia Piersią w Polsce pt. „Prolaktyna 2016”, które odbędzie się 7 czerwca 2016 r. w Warszawie. To wydarzenie dla rodziców, którym na sercu leży mądre żywienie swoich dzieci, dla osób, które wspierają matki karmiące piersią, dla osób zawodowo związanych z żywieniem i karmieniem dzieci oraz leczeniem mam karmiących – informują organizatorzy.

 

Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Gill Rapley – położna i pielęgniarka środowiskowa. W ramach wolontariatu udziela się jako doradczyni laktacyjna. Przez 14 lat pracowała jako Zastępca Dyrektora Baby Friendly Initiative dla UNICEF UK. Jest autorką książek: „Bobas Lubi Wybór” i „Po Prostu Piersią”. Pozostałymi prelegentkami spotkania są dr n. farm. Magdalena Stolarczyk („Losy leku w organizmie mamy karmiącej”) oraz mgr inż. Monika Zielińska („Karmienie piersią i rozszerzanie diety, a rozwój poznawczy dziecka”). Więcej informacji o wydarzeniu: www.facebook.com

 

Światowy Tydzień Karmienia Piersią jest organizowany corocznie na całym świecie w dniach 1-7 sierpnia. „W większości krajów odbywa się on w pierwszym tygodniu sierpnia, ale niektóre państwa obchodzą go w innych terminach, które zostały uznane za bardziej dogodne dla takich akcji. W Polsce tydzień promocji karmienia piersią jest organizowany od roku 1993 w ostatnim tygodniu maja, gdyż w ten sposób „spina” on dwa ważne dni; dzień matki z dniem dziecka” (za: www.szpitalbp.pl) Tydzień ma na celu przypomnienie opinii publicznej, że naturalna metoda karmienia niesie wiele korzyści dla całej populacji i stworzenia przyjaznej atmosfery wokół kobiet karmiących piersią.

 

Źródło: www.facebook.com, www.szpitalbp.pl

You may also like

Facebook