Międzynarodowy Dzień Rodzin 2016 – Rodziny dla Rodzin w Rozpaczy

by

W związku z Międzynarodowym Dniem Rodzin, Antoine Renard, Przewodniczący Europejskiej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Rodzinnych (FAFCE) przedstawił w dniu wczorajszym Intergrupie ds. Rodziny przy Parlamencie Europejskim w Strasburgu założenia i postulaty w związku z tegorocznymi obchodami tego dnia.

 

Renard podkreślił rolę rodziny w społeczeństwie, przypominając o wyzwaniach jakie stoją przed dzisiejszą Europą, a które dotyczą sytuacji migracji: „rodziny uchodźców szukają azylu w Europie, ponieważ są zmuszone do opuszczenia swoich domów, a ich kraje nie mogą zagwarantować im bezpieczeństwa. (…) FAFCE domaga się  wprowadzenia rozwiązań ustalonych wspólnie przez państwa członkowskie”.

 

FAFCE, jako federacja reprezentująca rodziny, wskazuje na potrzebę okazywania życzliwości i współczucia, zwłaszcza w stosunku do rodzin syryjskich i irackich znajdujących się na emigracji. Wobec tego FAFCE wezwała UE oraz rządy państw europejskich, aby jak najszybciej podjęły się rozwiązania problemów, leżących u podstaw tego zjawiska, i odkryły prawdziwe przyczyny tych wszystkich głębokich cierpień osób znajdujących się na emigracji. FAFCE podkreśliła również, że rodzina nie może być traktowana jak pionek w grze, przenoszony z jednego miejsca na drugie na mapie świata, ale musi stanowić źródło rozwoju społecznego i postępu. Rodzina jest podstawową komórką każdego społeczeństwa.

 

FAFCE wyraziła gotowość do podjęcia współpracy z przedstawicielami rządów UE w tej kwestii oraz zaoferowała aktywne wsparcie poprzez zaangażowanie stowarzyszeń partnerskich. „Uchodźców i ich migrujące rodziny należy traktować z szacunkiem, okazywać im nadzieję i wiarę – jako wartości odkupieńcze i uzdrawiające z nienawiści, rozpaczy i niewiary”, zaapelowała Europejska Federacja Katolickich Stowarzyszeń Rodzinnych.

You may also like

Facebook