Rosja: więcej rodzin wielodzietnych

by

„W ciągu ostatnich trzech lat w obwodzie moskiewskim liczba rodzin wielodzietnych wzrosła o półtora raza” – powiedział miejscowy gubernator Andriej Worobiow, występując na forum rodzin wielodzietnych „Jest nas wiele”. W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele takich rodzin z całej Rosji, a także władzy wykonawczej i samorządowej oraz rosyjskiego prawosławia.

 

Według słów Andrieja Worobiowa liczba rodzin wielodzietnych począwszy od roku 2013 do chwili obecnej wzrosła z 30 tys. do blisko 48 tys. Dodał, że kierowany przez niego obwód moskiewski uczestniczy w ogólnorosyjskim programie wspierania rodzin wielodzietnych i odnosi znaczące sukcesy. 8 lipca w Rosji obchodzony jest Wszechrosyjski Dzień Rodziny. Na placach w centrum stolicy odbywają się zabawy, gry, występują rodzinne zespoły taneczno-muzyczne.

 

Inicjatywa Dnia Rodziny została zatwierdzona przez Dumę Państwową i nosi charakter ponadwyznaniowy, ponieważ poparły ją wszystkie tradycyjne wspólnoty religijne w Rosji i inne organizacje obywatelskie.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

You may also like

Facebook