Wielka przygoda – warsztaty dla ojców z dziećmi

by

Tato.Net – pierwsza w Polsce organizacja wspierająca mężczyzn w wypełnianiu roli ojca, organizuje w najbliższym czasie dwa warsztaty dla ojców z dziećmi: Adwenture Race Przygoda Taty i Dziecka (13.07 – 17.07), oraz Przygoda nad jeziorami Taty i Dziecka (17.08 – 23.08). Jak informują organizatorzy, oba wydarzenia mogą sprzyjać większemu zbliżeniu taty i dziecka, uczyć, jak w praktyce budować i rozwijać dialog, oraz uczyć wzajemnego zaufania.

 

Plan warsztatów przewiduje między innymi warsztaty dla ojców, zajęcia integracyjno-edukacyjne dla dzieci, takie atrakcje jak spływ kajakowy dziką rzeką z elementami survivalu czy gry scenariuszowe.

 

Tato.Net tworzą ojcowie, dla których ojcostwo jest istotnym elementem ich życia. Pomysłodawcą projektu jest dr Darek Cupiał, współzałożyciel Fundacji Cyryla i Metodego, koordynator programu Inicjatywa Tato.Net.

 

Organizacja Tato.Net działa w Polsce od 2004 roku i powstała jako inicjatywa w ramach Fundacji Cyryla i Metodego. Opiera się na dwóch podstawowych wartościach: Rodzina mocna obecnością ojca oraz na budowaniu kultury odpowiedzialnego ojcostwa. Jej misją jest pomoc w kształtowaniu postaw odpowiedzialnego ojcostwa, a co za tym idzie inspirowanie ojców do budowania swoich własnych, osobistych Tato-Planów.

 

W swojej działalności idzie w kilku kierunkach. Po pierwsze działa na płaszczyźnie internetowej tworząc swój serwis internetowy tato.net. Kolejnym kierunkiem działania jest tworzenie sieci Ojcowskich Klubów oraz Warsztaty dla Ojców. Prowadzi także kompanie społeczne, konferencje i różnego rodzaju seminaria oraz szkolenia, których adresatami są różni odbiorcy, po to, aby rozbudzić w uczestnikach większą świadomość i upowszechnić wiedzą związaną z ważna rolą, jaką pełni ojciec w rodzinie i społeczeństwie.  Zajmuje się także wydawaniem publikacji dotyczących ojcostwa.

 

Źródło: tato.net

You may also like

Facebook