Rosyjska firma chce zamrażać żyjące osoby

/Rosyjska firma chce zamrażać żyjące osoby

Rosyjska firma chce zamrażać żyjące osoby

Zamrożenie żywej osoby jest równoznaczne z zabójstwem, ale rosyjska firma KrioRus zbiera fundusze na budowę swojego laboratorium w Szwajcarii. Ma ona na celu zaoferowanie ludziom, którzy chcą umrzeć, szansę na obejście przepisów dotyczących samobójstwa wspomaganego dzięki zamrożeniu.

 

Według KrioRus w procesie krioprezerwacji ciała przed śmiercią można zapobiec poważnym uszkodzeniom mózgu i zwiększyć szanse na przywrócenie ciała do życia w ciągu jednego dnia. Mają nadzieję, że będą pierwszą firmą, która zamrozi ciało nie biologicznie martwe, ponieważ jak dotąd technika ta została podjęta jedynie w przypadku osób uznanych za legalnie martwe.

 

Firma będzie pobierać kwotę 36 000 USD, aby zamrozić całe ciało, a 12 000 USD tylko za głowę. Będzie również oferować zamrażanie zwierząt domowych za opłatą od 10 000 do 26 000 USD.

 

Społeczność naukowa ma bardzo duże wątpliwości w tej kwestii, ponieważ proces ten nie został sprawdzony i jest wysoce kontrowersyjny. Niektóre narządy, takie jak serce lub nerki, nigdy nie zostały pomyślnie zamrożone, a następnie rozmrożone. Jest więc prawdopodobne, że całe ciało ludzkie, w tym mózg, może zostać w jakiś sposób uszkodzone w wyniku tego procesu.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2017-11-29T16:12:25+01:00 środa, 29 listopada 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail