„Rozmawiaj z dzieckiem o seksie” – kolejny wykład z cyklu Bioethics Lab (zapowiedź)

by FUNDACJA JZN
Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności? Jak przebiega prawidłowy rozwój psychoseksualny dziecka? W jaką wiedzę wyposażyć swoją pociechę, aby bezpiecznie przeżyła wakacje? Na te pytania odpowiedzą Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie – specjaliści ds. profilaktyki problemów u dzieci i młodzieży, w czasie kolejnego wykładu z cyklu Bioethics Lab organizowanego przez Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki.

Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie są autorami kolejnego wykładu z cyklu Bioethics Lab organizowanego przez Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki. Tytuł prelekcji specjalistów ds. profilaktyki problemów u dzieci i młodzieży to „Rozmawiaj z dzieckiem o seksie”. Autorzy na swój wykład szczególnie zapraszają rodziców, którzy nie wiedzą jak rozmawiać z dziećmi o seksualności. Specjaliści opowiedzą też o prawidłowym rozwoju psychoseksualnym dziecka i o tym, co może niepokoić pod tym kątem w zachowaniach dzieci oraz w jaki sposób temu zaradzić. Podpowiedzą również, jak przygotować dziecko na wakacje, w jaką wiedzę je wyposażyć, aby było bezpieczne.

Wykład „Rozmawiaj z dzieckim o seksie” będzie dostępny od piątku 10 czerwca od godz. 19.00, a we wtorek 14 czerwca o godz. 19.00 zaplanowana jest sesja Q&A, w czasie której specjaliści będą na żywo odpowiadali na nadesłane pytania. Oba wydarzenia zostaną udostępnione w serwisie YouTube na kanale Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki. Szczegóły na stronie www.akademiabioetyki.pl.

Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie są specjalistami zajmującymi się zagadnieniami wychowania i profilaktyki problemów u dzieci oraz młodzieży. Oboje są doradcami życia rodzinnego. Pani Magdalena jest prezesem łódzkiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Naturalnego Planowania Rodziny, a pan Piotr – specjalistą systemów informatycznych. W swojej posłudze na rzecz profilaktyki zdrowia rodziny mają dużą praktykę w indywidualnej pracy z młodzieżą i dorosłymi: towarzyszą małżeństwom w kryzysie oraz rodzicom w trudnościach wychowawczych. Prelegenci licznych konferencji i spotkań. Są twórcami autorskich warsztatów dla rodziców o wychowaniu seksualnym dzieci w rodzinie. Autorzy książki „Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności – wychowanie do pięknej miłości”. 

Bioethics Lab to nowatorski dwuletni cykl spotkań kierowany głównie do międzynarodowej społeczności bioetyków i naukowców z różnych dziedzin oparty o interdyscyplinarne wykłady wybitnych ekspertów. Dostęp do dyskusji i wykładów jest bezpłatny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych, w tym studentów.

Bioethics Lab to jeden z projektów w ramach powstałej w Krakowie Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki, której celem jest popularyzacja nauki, rozwój bioetyki i edukacji bioetycznej w Polsce, a także promocja wiedzy i badań naukowych w zakresie nauk przyrodniczych i medycznych, które są nieodłącznie związane z licznymi, wciąż nowymi dylematami natury etycznej.

Interdyscyplinarna Akademia Bioetyki została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Szczegóły na www.akademiabioetyki.pl.

You may also like

Facebook