Rumunia – Parlament opowiedział się za referendum ws. wzmocnienia definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety

/Rumunia – Parlament opowiedział się za referendum ws. wzmocnienia definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety

Rumunia – Parlament opowiedział się za referendum ws. wzmocnienia definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety

Ponad trzy miliony obywateli Rumunii poparło inicjatywę obywatelską ws. zdefiniowania małżeństwa jako związku jednego mężczyzny z jedną kobietą. 11 września Senat – wyższa izba parlamentu Rumunii – zagłosował za przeprowadzeniem referendum w tej sprawie stosunkiem głosów 107 do 13.

 

Obecna konstytucja Rumunii zawiera zapis stanowiący, że małżeństwo jest „związkiem małżonków”. Socjaldemokratyczny przewodniczący Senatu Liviu Dragnea powiedział, że referendum w tej sprawie odbędzie się prawdopodobnie w październiku.

 

Wcześniej takie referendum poparła Izba Deputowanych.

 

„Zachęciliśmy rumuński parlament do podjęcia ochrony i promowania małżeństwa jako związku między jednym mężczyzną i jedną kobietą. Związek ten jest ponadczasowy, uniwersalny i niepowtarzalny. Nasze społeczeństwo powinno wzmacniać małżeństwo i rodzinę, a nie ją podważać. Umożliwienie przeprowadzenia referendum jest właściwą decyzją” – powiedziała Adina Portaru, prawniczka z Rumunii, która pracuje jako radca prawny ADF International w Brukseli.

 

Źródło: www.gosc.pl oraz adfinternational.org

By | 2018-09-12T23:19:29+02:00 czwartek, 13 września 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook