Sfotografuj się w skarpetach nie do pary i wesprzyj osoby z zespołem Downa

/Sfotografuj się w skarpetach nie do pary i wesprzyj osoby z zespołem Downa

Sfotografuj się w skarpetach nie do pary i wesprzyj osoby z zespołem Downa

Skarpetkową akcję zwiększającą świadomość społeczną dotyczącą zespołu Downa organizuje Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szczecinku.

W tym roku w Szczecinku po raz pierwszy będzie obchodzony Światowy Dzień Zespołu Downa. Hasło obchodów to: „Przyjaciel Do Pary – Życzliwość, Tolerancja, Zrozumienie”.

Z tej okazji Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szczecinku, w którym uczą się dzieci z zespołem Downa organizuje skarpetkowy happening. Zachęca do zrobienia sobie zdjęć w skarpetkach nie do pary i przesłania ich na adres ośrodka – [email protected]. 21 marca Na Placu Wolności w Szczecinku będzie można obejrzeć ekspozycję nadesłanych zdjęć. Skarpetki nie do pary są symbolem nadliczbowego chromosomu w parze 21, który jest przyczyną zespołu Downa.

Jak wyjaśniają organizatorzy, celem skarpetkowej akcji jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra osób z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. „Pokażmy, że możemy być przyjaciółmi do pary!” – zachęcają organizatorzy.

Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiono w 2005 roku i obchodzony jest corocznie 21 marca. Od 2012 roku dzień ten odbywa się pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Źródło: sosw-swiatki.pl
By | 2019-03-12T11:11:58+01:00 wtorek, 12 marca 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook