Siostra Polaka w śpiączce przebywającego w Anglii: kończą nam się możliwości

/Siostra Polaka w śpiączce przebywającego w Anglii: kończą nam się możliwości

Siostra Polaka w śpiączce przebywającego w Anglii: kończą nam się możliwości

W tej chwili brat jest odłączony od pożywienia i wody, już po raz czwarty. Jest naprawdę ciężko, bo to już piąty dzień. Nie mamy możliwości, żeby cokolwiek zrobić. Ambasada działa za mało, żebyśmy dostali niezależną konsultację medyczną. Sąd odrzucił nasze dowody, odrzucił opinię neurologa. Chcielibyśmy, żeby rząd RP dyplomatycznie zainterweniował – apelowała w rozmowie z TV Trwam siostra Polaka w śpiączce przebywającego w Wielkiej Brytanii. Szpital w Plymouth po raz czwarty wstrzymał podawanie pożywienia i wody.

Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił apelację rodziny Polaka w śpiączce przebywającego w szpitalu w Anglii. Mężczyźnie już po raz czwarty wstrzymano podawanie pożywienia i wody. [czytaj więcej]

– W tej chwili brat jest odłączony od pożywienia i wody, już po raz czwarty. Jest naprawdę ciężko, bo to już piąty dzień. Nie mamy możliwości, żeby cokolwiek zrobić. Ambasada działa za mało, żebyśmy dostali niezależną konsultację medyczną. (…) Sąd odrzucił nasze dowody, odrzucił opinię neurologa. Nie dał nam prawa do niezależnej konsultacji neurologicznej. (…) Kończą nam się możliwości – podkreślała siostra pacjenta.

Rodzina chce, aby w sprawę zaangażował się rząd Rzeczpospolitej Polskiej.

– Chcielibyśmy, żeby rząd RP dyplomatycznie zainterweniował. Jest taka możliwość, aby rząd zainterweniował w Strasburgu jako państwo przeciwko Wielkiej Brytanii z art. 33 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Wtedy wniosek byłby rozpatrywany przez cały skład sędziowski, a nie – tak jak w naszym przypadku – przez jednego sędziego. Nasze wnioski zostały odrzucone – zwracała uwagę krewna Polaka w śpiączce.

Szpital w Plymouth najprawdopodobniej w czwartek będzie miał prawo do odłączenia aparatury podtrzymującej życie Polaka. Interwencję w ONZ w sprawie mężczyzny podjął już Instytut Ordo Iuris, który żąda decyzji tymczasowej od Komitetu ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami. [czytaj więcej]

– W kwestiach prawnych pomaga nam angielska organizacja Christian Legal Center. Pomagają nam pro bono. Trzy razy zostało wywalczone podłączenie z powrotem. (…) Ordo Iuris interweniuje w ONZ. Ale też nie wiemy, kiedy ONZ zajmie się sprawą, ponieważ odrzucił szybki wniosek o podłączenie brata, by zabezpieczyć pacjenta do czasu, kiedy sprawa będzie rozpatrywana – opowiedziała kobieta.

Interwencję w sprawie zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2021-01-19T16:57:17+01:00 wtorek, 19 stycznia 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail