Stany Zjednoczone: setki tysięcy na Marszach dla Życia

/Stany Zjednoczone: setki tysięcy na Marszach dla Życia

Stany Zjednoczone: setki tysięcy na Marszach dla Życia

W najbliższych dniach ulice miast Stanów Zjednoczonych zapełnią się setkami tysięcy ludzi pragnącymi chronić życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

W Waszyngtonie jak co roku (19.01) wystartuje Marsz dla Życia. Zakończy się modlitwą w Narodowym Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia. Biskupi dwóch sąsiadujących ze sobą diecezji Washington i Arlington ogłosili możliwość uzyskania odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, za uczestnictwo w przedsięwzięciu.

 

Marsze organizowane są także między innymi w Chicago, Los Angeles, czy San Francisco. Wszystkie w okolicach dnia 22 stycznia, kiedy przypada niechlubna rocznica decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z 1973 r. o legalizacji aborcji w całym kraju. Oprócz marszów obrońcy życia w te dni spotykają się na Mszach św. i innych wydarzeniach wspierających potrzebujące matki.

 

Los Angeles będzie gościć Johna Bruchalskiego – lekarza, który przez lata dokonywał aborcji, a po nawróceniu zaczął prowadzić klinikę pro-life (dr John Bruchalski jest również laureatem drugiej w historii nagrody ONE OF US „A Hero of the life”). Chicago może liczyć na obecność biskupów katolickich i prawosławnych, jak również na świadectwo życia byłej menadżerki aborcyjnego giganta Planned Parenthood, Ramony Treviño.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2018-01-12T11:57:41+01:00 piątek, 12 stycznia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook