Stoimy na straży pro-life w Parlamencie Europejskim!

by

Witajcie!

 

Mam nadzieję, że wakacje minęły dobrze i każdy z Was wypoczął. Dla nas był to czas intensywny, wypełniony przygotowaniami do nowych i ekscytujących projektów o których opowiemy niedługo! Uchylając jedynie rąbka tajemnicy, możemy zdradzić, że Fundacja podjęła współpracę z dwoma znakomitymi twórcami: panią Marią Dłużewską, reżyserem filmów dokumentalnych, oraz panem Mariuszem Drapikowskim, najwybitniejszym współczesnym artystą sakralnym z Polski (autorem m.in. ołtarza na ŚDM).

 

W minionym tygodniu Unia Europejska dała o sobie bardzo mocno znać. Niestety − jak zwykle negatywnie. W głosowanej rezolucji Parlamentu w sprawie sytuacji Polski jedynie 30 głosami (w 751 osobowym parlamencie!) udało się odrzucić tekst poprawki bezprawnie i skandalicznie ingerującej w kwestie obrony życia i obecnie procedowanych inicjatyw w polskim parlamencie. Mimo tego w ostatecznej wersji dokumentu Parlament wyraził zaniepokojenie w kwestii „obrony praw człowieka, w tym praw kobiet” w Polsce. Wysiłki tej instytucji są coraz bardziej mało skrywane i coraz częściej eurokraci mając świadomość, że działają bezprawnie i wbrew prawu traktatowemu przestają udawać, że są mocno zainteresowani zmianą prawa i dopuszczeniem aborcji na życzenie.

 

Fundacja JEDEN Z NAS pozostaje jedyną polską organizacją pro-life mającą status lobbysty w instytucjach unijnych. Wasze wsparcie ma dla nas ogromne znaczenie: dzięki Wam możemy monitorować wszystkie działania związane z ochroną życia. Bez nich politycy pro-life pozostaną bez wsparcia społecznego, bez możliwości oddziaływania na UE. Dlatego prosimy Was o wsparcie, byśmy mogli nadal pełnić swoją misję w tak ważnym miejscu.

 

Mimo naszego zaangażowania w Europie, nie zapominamy o Polsce. Jako członek Polskiej Federacji Obrony Życia wspólnie złożyliśmy projekt ustawy, która zmieni prawo w Polsce w kierunku całkowitej ochrony życia nienarodzonego, a jednocześnie w odróżnieniu od projektu komitetu „Stop aborcji” usunęliśmy te zapisy, które dotyczą karalności kobiet. Wierzymy, że to kobieta obok swojego zabitego dziecka jest największą ofiarą aborcji i nie należy zagrażać jej karą więzienia za czyn, którego nie popełniła by nigdy, gdyby obok siebie miała kochającego i wspierającego ją męża i rodzinę. Cieszymy się, że nasz projekt i nasz sprzeciw wobec karalności jest całkowicie zgodny z jasnym komunikatem Kościoła w Polsce w tej sprawie.

 

Prosimy, wspierajcie nadal nasze działania. Poradnia Bioetyczna w Krakowie odnosi coraz większe sukcesy, coraz więcej osób korzysta z jej bezpłatnej i profesjonalnej pomocy (dostępnej również przez email). Niestety nie będziemy w stanie kontynuować jej działania bez Waszej pomocy finansowej. Stąd zwracamy się do wszystkich, którym nasza działalność leży na sercu: jeżeli możecie, zwiększcie swoją pomoc i powiedzcie o nas innym, którzy również mogą nas wesprzeć. Możecie to łatwo i szybko uczynić za pomocą naszej strony www.jedenznas.pl/darowizna

 

Zapraszamy Was do lektury portalu www.jedenznas.pl, dzięki któremu możecie być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i newsami świata pro-life i bioetyki, a tym którzy mają jakiekolwiek pytania czy dylematy etyczne, zapraszam na www.poradniabioetyczna.pl, gdzie każdy może otrzymać fachową odpowiedź.

 

Wszystkiego dobrego!

 

Jakub

You may also like

Facebook