Surogacja: dwóch homoseksualistów „utknęło” w Meksyku z trzema niemowlętami

/Surogacja: dwóch homoseksualistów „utknęło” w Meksyku z trzema niemowlętami

Surogacja: dwóch homoseksualistów „utknęło” w Meksyku z trzema niemowlętami

Przyjechali do Meksyku z Nowej Zelandii, aby skorzystać z usług dwóch matek zastępczych. Kobiety otrzymały oocyty od argentyńskich dawczyń. Ostatecznie para gejów „utknęła” w Meksyku z trzema niemowlętami.

 

Sytuacja pary homoseksualistów Dawida i Nicky Leonard Beard jest skomplikowana. Dwie meksykanki – matki zastępcze były już w ciąży, kiedy w Meksyku weszły nowe przepisy prawa zakazujące homoseksualistom korzystania z usług surogatek. Kobiety trzymała jednak umowa z parą gejów oraz obietnica, że „powrócą do swoich domów z fortuną”. Agencja adopcyjna Cansun, pełniąca funkcję pośrednika, po rozliczeniu kosztów medycznych i prawnych związanych z przeprowadzoną procedurą, na końcu zniknęła z ich pieniędzmi.

 

Para homoseksualistów „utknęła” ostatecznie w Meksyku z trójką niemowląt. Mężczyźni domagają się otrzymania nowozelandzkich paszportów, aby uniknąć czekania na meksykańskie dokumenty, oraz proszą oba rządy o pozwolenie na powrót do domu.

 

Rozwiązanie kwestii surogacji staje się dziś dla rządów palącym wyzwaniem. Surogacja jest łamaniem praw kobiet i dzieci, wykorzystuje je i taktuje je w sposób instrumentalny, odbiera dzieciom podstawowe prawo do poczęcia, urodzenia i wychowania się w małżeństwie – związku kobiety i mężczyzny, w naturalnej rodzinie jako podstawowej komórce społecznej.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2016-04-07T14:38:58+02:00 czwartek, 07 kwietnia 2016|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook