Prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek mówił o konieczności skończenia z legalną aborcją

by

W sprawie wprowadzenia pełnej prawnej ochrony życia zabrał głos Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej. W wyemitowanym przez Polsat News programie poświęconym projektowi dot. pełnej ochrony prawnej życia polityk wskazywał na konieczność wyeliminowania z przepisów prawa przesłanki eugenicznej dot. przerywania ciąży, w której u dziecka zdiagnozowano chorobę czy niepełnosprawność.

 

„80% przypadków tzw. legalnych aborcji w Polsce, bo tego dotyczy ta ustawa, to są dzieci z zespołem Downa. I to trzeba przerwać” – podkreślił Marek Jurek. „Musimy prowadzić debatę w sposób uporządkowany – najpierw rozpatrując konkretne sprawy, a potem wyjątkowe casusy, a tym bardziej wymyślone”.

 

„Prawica Rzeczypospolitej od początku popiera ten projekt. Ja o tym mówiłem w posłaniu na Narodowy Dzień Życia, parę dni temu, że będziemy wspierać tę akcję” – powiedział. „Jeżeli chodzi o Prawicę Rzeczypospolitej to my będziemy obserwować tę debatę i sprawdzać, czy ona jest prowadzona w sposób odpowiedzialny i poważny” – podkreślił.

 

Źródło: prawicarzeczypospolitej.org

You may also like

Facebook