Szczecin: Kilkanaście tysięcy ludzi w Marszu dla Życia

by FUNDACJA JZN
Kilkanaście tysięcy ludzi uczestniczyło w 20. szczecińskim Marszu dla Życia. Hasło tegorocznej edycji to „Życie nie zna granic”. Jedna z największych w Polsce manifestacji w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci wyruszyła z Jasnych Błoni sprzed pomnika św. Jana Pawła II do szczecińskiej katedry. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Małych Stópek, która na co dzień pomaga m.in. samotnym matkom wychowującym dzieci w trudnej sytuacji materialnej, a także kobietom w ciąży, którym rodzina albo nie może, albo nie chce pomagać.

W niedzielę uczestnicy ponieśli przepisany na płótno dokument papieski. Tym razem to adhortacja Jana Pawła II „Ecclesia in Europa”. – Tyle lat mieszkam w Szczecinie, a pierwszy raz widzę, żeby tyle osób w jednym miejscu w jednej sprawie się zgromadziło. Jestem pod wrażeniem – przyznał marynarz, który pierwszy raz był na marszu.

– Trzeba walczyć o życie i nie poddawać się i mówię to jako osoba, która miała kiedyś zostać poddana aborcji. Zawsze jestem i zawsze będę walczyć, bo wtedy nikt za mnie nie mógł walczyć, ale Pan Bóg mnie ocalił – powiedziała pani Anita. – Życie to radość i idziemy w radości. To jest marsz za życiem, a życie to radość. – To marsz, który ma pokazać cud narodzin dziecka i żeby walczyć za to życie – dodał jej mąż.

– Mamy piątkę dzieci, w tym córeczka z zespołem Downa i chcieliśmy też poniekąd dać świadectwo życia, że życie jest warte tego, żeby je bronić – stwierdziła kobieta.

Na zakończenie podczas mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego, administratora apostolskiego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, chętni mogli podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli dziewięciomiesięcznej modlitwy dziesiątkiem różańca za poczęte dziecko zagrożone aborcją.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook