Szpital Dzieciątka Jezus będzie leczył chore dzieci z Etiopii

/Szpital Dzieciątka Jezus będzie leczył chore dzieci z Etiopii

Szpital Dzieciątka Jezus będzie leczył chore dzieci z Etiopii

Rzymski szpital pediatryczny im. Dzieciątka Jezus otwiera korytarz humanitarny dla cierpiących na raka dzieci z Etiopii, które nie mają szans na skuteczne leczenie w swoim kraju. Inicjatywa powstała w ramach projektu „I love Ethiopia” prowadzonego przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo. Wolontariusze tej organizacji zajmą się transportem i przyjęciem chorych w Rzymie.

Choć dyrektor szpitala umowę na otwarcie korytarza podpisała zaledwie dwa dni temu, to pierwsze dziecko już jest w drodze do Włoch. „Trzeba reagować szybko, ponieważ w Etiopii jesteśmy świadkami cichej masakry, która ma miejsce z powodu trwającej już niemal rok krwawej wojny” – powiedziała Mariella Enoc.

W Addis Abebie inicjatywę wspierają Córki Miłosierdzia, czyli zakonnice należące do Rodziny Wincentyńskiej. Opiekują się chorymi dziećmi, a także przyjmują pod swój dach młodzież, zwłaszcza niepełnosprawną, najuboższą i najbardziej potrzebującą. „To właśnie siostry, po konsultacjach medycznych, zdecydują, które dzieci potrzebują szczególnego wsparcia i leczenia we Włoszech” – wyjaśnia Antonio Gianfranco, prezes Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo.

Projekt będzie finansowany z datków zebranych podczas ogólnokrajowej kampanii pomocowej, która ma pokryć wszelkie koszty leczenia etiopskich dzieci i ich pobyt w Italii. „Wszyscy płyniemy na jednej łodzi – jak mówi Papież Franciszek. Dlatego nikogo nie możemy zostawić samego” – dodaje Antonio Gianfranco.

Łukasz Sośniak SJ / vaticannews.va
By | 2021-12-19T10:23:07+01:00 niedziela, 19 grudnia 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook