Teksas: podpisano ustawę zakazującą dokonywania aborcji przez rozczłonkowanie

/Teksas: podpisano ustawę zakazującą dokonywania aborcji przez rozczłonkowanie

Teksas: podpisano ustawę zakazującą dokonywania aborcji przez rozczłonkowanie

Wczoraj gubernator Teksasu, Greg Abbott, podpisał ustawę zakazującą dokonywania aborcji barbarzyńską metodą rozczłonkowania dziecka. Metodę tę zwykle stosuje się w drugim trymestrze ciąży, gdy dziecko jest już prawie w pełni ukształtowane. Ustawa ma również zapewnić godne traktowanie ciał abortowanych dzieci, wprowadzając wymóg ich kremowania lub pochowania.

 

„Teksańska ustawa o ochronie nienarodzonych dzieci przed aborcją przez rozczłonkowanie jest istotnym krokiem w ochronie kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci przed poddaniem się temu odczłowieczającemu doświadczeniu” – powiedziała Ingrid Duran, dyrektor National right to life. „Texas staje się ósmym stanem, który chroni nienarodzone dzieci od tak haniebnego aktu”.

 

Działacze proaborcyjni podejmowali próby lobbowania przeciwko ustawie. Dallas News informuje, że Center for reproductive rights wysłało ostatnio list do gubernatora Abbotta nalegając na niego, by zawetował ustawę. Grożono mu: „Center for reproductive rights przyrzeka walczyć w sądach z jakimikolwiek niezgodnymi z konstytucją działaniami, dopóki prawa kobiet w Teksasie nie będą respektowane i chronione”.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-06-07T15:13:31+02:00 środa, 07 czerwca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail