Trwa nabór do projektu „Aktywne mamy – świadome swojej płodności nastolatki”I

by FUNDACJA JZN
Projekt „Aktywne mamy – świadome swojej płodności nastolatki” (funkcjonujący też pod skróconą nazwą „Mama córce- kobieta kobietce”) realizowany jest od lipca 2019 roku do listopada 2020 roku przez Instytut Naturalnego Planowania Rodziny według metody prof. J. Rötzera www.iner.pl. Inicjatywa została sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 www.niw.gov.pl.

Projekt ma na celu stworzenie przestrzeni do rozmowy mamy i córki na tematy związane z płciowością i dojrzewaniem. Celem jest tak wesprzeć mamę (bądź bliską ciocię, mamę chrzestną) 10-12 letniej dziewczynki, by porozmawiała ze swoją córką wchodzącą w okres dorastania o tym, jak będzie zmieniało się jej ciało, o pojawieniu się pierwszej miesiączki, higienie, pięknie funkcjonowania kobiecego cyklu, dojrzewaniu i płodności. Przy tworzeniu zestawu materiałów edukacyjnych i metodyki pracy postawiono na merytoryczność przekazu i atrakcyjność formy, by pomóc mamie zachwycić córkę pięknem jej własnej kobiecości.

Rekrutację mam zainteresowanych włączeniem w projekt przewiduje się od lipca 2020 roku. Informacje oraz zapisy na stronie www.mamacorce.iner.pl w zakładce Formularz zapisów.

Źródło: INER Polska

You may also like

Facebook