„Tydzień dla życia” w Niemczech

by

11 kwietnia w Niemczech rozpoczął się „Tydzień dla życia”, coroczna inicjatywa Kościoła katolickiego, do której w 1994 r. przyłączyli się również protestanci. Ma ona na celu propagowanie godności człowieka na wszystkich etapach życia, od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

W tym roku w centrum kampanii znajdują się seniorzy. „To złe świadectwo dla naszego społeczeństwa, jeśli ludzie starsi zastanawiają się dziś nad eutanazją, bo boją się samotności” – czytamy we wspólnym oświadczeniu niemieckiego episkopatu i Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech.

 

W katedrze w Moguncji odbyło się ekumeniczne nabożeństwo, podczas którego zarówno przedstawiciele Kościoła katolickiego, jak i Kościoła ewangelickiego podkreślali wartość życia osób starszych i ich prawo do godnej starości. „Życie to nie tylko życie 40-latków, którzy suwerennie panują nad gospodarką i społeczeństwem, zakładają rodziny i budują domy. Życie ludzkie ma od początku do końca taką samą wartość” – stwierdził kard. Reinhard Marx.

 

Martin Lohmann, przewodniczący Niemieckiej Federacji Ruchów Obrony Życia, przestrzegł natomiast, by w przypadku seniorów nie dopuścić do tego, co stało się z aborcją, której przeprowadzanie jest dziś czymś oczywistym. Jego zdaniem doszło do „pełzającej zmiany świadomości. Teraz nie wolno dopuścić do tego, by i eutanazja stała się czymś normalnym w myśleniu społeczeństwa” – stwierdził w swoim wykładzie w Moguncji szef niemieckich ruchów pro-life.

 

Źródło: http://pl.radiovaticana.va/

You may also like

Facebook