Tysiące bucików przed parlamentem Nowej Zelandii upamiętniające utracone w wyniku aborcji dzieci

13 285 par dziecięcych bucików zostało 25 lipca wystawionych przed parlamentem Nowej Zelandii jako publiczny pomnik 13 285 osób utraconych w wyniku aborcji w 2017 roku dzieci.

 

Ekspozycja została zorganizowana przez organizację Voice for Life w Nowej Zelandii. Wykorzystała ona zrobione na drutach buty przez tysiące ludzi z całego kraju. Każda wydziergana para bucików „symbolizuje małe ludzkie życie chłopców i dziewcząt, które są bezbronne i potrzebują miłości i ochrony”.

 

Prezes Voice for Life, Jacqui DeRuiter, wytłumaczyła, że celem wystawionych butów jest pokazanie parlamentowi i społeczeństwu „reprezentację tych wszystkich małych żyć, które nie otrzymały szansy, aby dalej żyć”.

 

„Jesteśmy tu, aby mówić za nienarodzone, pokazać parlamentowi, że nie potrzebujemy bardziej liberalnych przepisów dotyczących aborcji” – powiedziała – „Czy to nie wystarczy? 13 285?”

 

W Nowej Zelandii aborcja została zalegalizowana w 1977 roku. Organizacja szacuje, że w jej wyniku od tamtego czasu życie straciło około 500 000 nienarodzonych dzieci. Biorąc pod uwagę ostatnie tendencje, prawdopodobnie w tym roku odebrano życie już 6000 osób.

 

Źródło: www.spuc.org.uk