USA z największym wskaźnikiem śmiertelności matek przy porodzie w krajach rozwiniętych

/USA z największym wskaźnikiem śmiertelności matek przy porodzie w krajach rozwiniętych

USA z największym wskaźnikiem śmiertelności matek przy porodzie w krajach rozwiniętych

Stany Zjednoczone są „najbardziej niebezpiecznym miejscem do porodu w krajach rozwiniętych” – wskazują ostatnie badania „USA Today”. Każdego roku w całym kraju ponad 50 000 matek doznaje poważnego uszczerbku na zdrowiu podczas porodu lub po porodzie, a 700 umiera.

 

Stany Zjednoczone mają najwyższy wskaźnik śmiertelności matek w krajach rozwiniętych – donosi „CBS News”. Według amerykańskiego śledztwa powodem, dla którego kobiety umierają i doznają szkód zdrowotnych podczas porodu, jest to, że szpitale nie stosują znanych od dawna środków bezpieczeństwa.

 

„Eksperci twierdzą, że można byłoby uniknąć około 50% zgonów przy porodzie, gdyby tylko kobiety otrzymały lepszą opiekę medyczną (…)” – powiedziała reporter „USA Today”, Alison Young. „Nie mówimy tylko o kobietach, które umierają, ale mówimy również o 50 000 kobietach, które cierpią z powodu uszczerbku na zdrowiu” – dodała.

 

Dwie wiodące przyczyny śmierci i urazów to krwotoki i nadciśnienie – wskazują wyniki śledztwa. Raport zawiera także ranking umieralności i doznanych uszczerbków na zdrowiu według stanów. Najwyższy wskaźnik zgonów matek odnotowano w stanie Luizjana (58,1 zgonów na 100 000 urodzeń w okresie od 2012 do 2016 r.). Kolejnymi stanami z wysokimi wskaźnikami umieralności okazały się Georgia i Indiana (miały odpowiednio 48,4 i 43,6 zgonów na 100 000 urodzeń).

 

Źródło: www.cbsnews.com

By | 2018-08-02T15:40:38+02:00 czwartek, 02 sierpnia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail