Tysiące osób maszerowało w obronie życia i rodziny

by

Tysiące osób przeszło w niedzielę 15 maja ulicami ponad 140 polskich miast w obronie wartości życia i rodziny. Uczestnicy marszów przypominali i dawali świadectwo, że „każde życie jest bezcenne”, mówili o wartości i dobru jakie stanowią życie ludzkie od samego poczęcia oraz rodzina.

 

Podczas warszawskiego marszu mecenas Jerzy Kwaśniewski, Prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, przedstawił założenia projektu „Stop aborcji”, który ma zagwarantować prawo do życia osobom najmniejszym i bezbronnym od chwili poczęcia. Jak informuje portal Deon, warszawski Marsz dla Życia i Rodziny wsparły swoją obecnością osoby życia publicznego, m.in.: wiceminister spraw zagranicznych prof. Aleksander Stępkowski, poseł Piotr Uściński, poseł Robert Winnicki, poseł Anna Siarkowska, były poseł i obecny radny Sejmiku Mazowieckiego Marian Piłka.

 

„Według szacunków, Marsz warszawski zgromadził kilka tysięcy osób. Z kolei w Toruniu było ok 2,5 tysiąca uczestników, w Skierniewicach, Cieszynie, Olsztynie i Świdnicy po około tysiac osób. W pozostałych miastach w Marszach uczestniczyło od 500 do 3 tysięcy osób” – podaje Deon.

 

„Z każdym rokiem jest nas coraz więcej i z każdym rokiem Marsze dla Życia i Rodziny wyzwalają w nas energię i dają inspirację do tego, by walczyć o życie każdej ludzkiej istoty oraz zapewnienie rodzinom należnych im praw, szacunku i podmiotowości. Uczestnicy Marszów poświęcając swój czas na wspólne wyrażenie przywiązania do wartości życia i rodziny dają nam poczucie, że to, co robimy i to o co walczymy, ma głęboki sens” – zaznaczył Paweł Kwaśniak.

 

Źródło: www.deon.pl

You may also like

Facebook