UNICEF o codziennym dramacie milionów dzieci

/UNICEF o codziennym dramacie milionów dzieci

UNICEF o codziennym dramacie milionów dzieci

4 mln dzieci w Syrii nie zaznało ani jednego dnia pokoju. W Jemenie 11 mln dzieci pilnie potrzebuje pożywienia i leków. W Sudanie Południowym co roku 8 tys. nieletnich wcielanych jest siłą do wojska. W Międzynarodowym Dniu Dziecka te drastyczne dane przywołał UNICEF, przypominając o codziennym dramacie milionów nieletnich.

Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF) alarmuje, że sytuacja najmłodszych ciągle się pogarsza. Aktualnie 690 mln dzieci, czyli praktycznie co trzecie dziecko na świecie doświadcza skutków wojny, przemocy, biedy i wykluczenia. Wciąż też zbyt wiele dzieci umiera z powodu chorób, które są łatwe do wyleczenia. UNICEF przypomina o haniebnym procederze pracy dzieci i zmuszania małych dziewczynek do poślubienia dużo od siebie starszych mężczyzn.

Organizacja przypomina, że mimo przyjęcia przed 30 laty oenzetowskiej konwencji praw dziecka prawa najmłodszych nie są wystarczająco chronione. Wystarczy pomyśleć choćby o Syrii, gdzie tylko w jednym mieście Idlib w tym roku zginęły już 134 dzieci. UNICEF przypomina też o dramacie pół miliona ukraińskich dzieci cierpiących w wyniku wojny oraz o Afganistanie, gdzie potroiła się liczba ataków na szkoły.

Beata Zajączkowska
Źródło: vaticannews.va
By | 2019-06-02T16:23:36+02:00 niedziela, 02 czerwca 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail