USG ciąży byłej dyrektorki kliniki aborcyjnej na wielkim ekranie na Times Square

/USG ciąży byłej dyrektorki kliniki aborcyjnej na wielkim ekranie na Times Square

USG ciąży byłej dyrektorki kliniki aborcyjnej na wielkim ekranie na Times Square

Transmisję z badania USG mogli w sobotę zobaczyć mieszkańcy i turyści Nowego Jorku. Zgromadzeni na Times Square usłyszeli bicie serca ósmego dziecka Abby Johnson, byłej dyrektorki kliniki aborcyjnej, a dziś działaczki pro-life.

To było pierwsze w historii Times Square zgromadzenie pro-life na tym ikonicznym placu Nowego Jorku. Abby Johnson, której jeszcze nienarodzone dziecko mogły na żywo zobaczyć tysiące osób, jest bohaterką filmu „Nieplanowane”.

Abby Johnson pracowała dla największej pro-aborcyjnej organizacji w USA, czyli Planned Parenthood (Planowane Rodzicielstwo). W 2009 r., gdy była dyrektorką jednej z klinik tej organizacji w Teksasie, asystowała przy zabiegu zabicia nienarodzonego dziecka, jako operatorka USG. Uświadomiła sobie wtedy, że zabijane w łonie matki dziecko czuje ból oraz próbuje walczyć z wymierzonymi w niego działaniami lekarzy. Po traumatycznym doświadczeniu zrezygnowała z pracy i założyła organizację „And Then There Were None” (ATTWN), by „pomóc innym odejść z przemysłu aborcyjnego”.

Jeanne Mancini, prezydent March for Life, w kontekście akcji na Times Square powiedziała, że nauka i technologia są po stronie życia. Nowoczesne wynalazki takie jak USG pozwalają bowiem ujrzeć dziecko w łonie matki w zdumiewających szczegółach. Jej zdaniem piękno tego dziecka jest tak atrakcyjne, że może prowadzić do zmian serc i umysłów ludzi.

Akcja na Times Square była punktem kulminacyjnym 12-tygodniowej kampanii „Focus on Family”, która jest reakcją na ustanowione w Nowym Jorku prawo do aborcji do końca trwania ciąży.

Źródło: aleteia.org, pch24.pl
By | 2019-05-09T10:41:48+02:00 czwartek, 09 maja 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook