W bazylice św. Krzyża w Warszawie powstała szopka z banerem pro-life

by FUNDACJA JZN
Do licznych szopek, które przykuwają uwagę wierzących, z pewnością należy ta w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Nad tradycyjnym żłóbkiem zawisł ogromny baner z dzieckiem w łonie matki i cytatem z Psalmu 139 „Dziękuję Ci, Boże, że mnie tak cudownie stworzyłeś”.

Jeszcze niedawno przed bazyliką odbywały się proaborcyjne manifestacje zorganizowane po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.  Kilkukrotnie sprofanowano stojącą przed świątynią figurę Chrystusa niosącego krzyż. Teraz, wierzący, gdy przychodzą pokłonić się do żłobka, modlą się przed tradycyjną szopką Świętej Rodziny, nad którą zawisł kilkumetrowy baner dziecka w łonie matki ssącego kciuk. Plakatowi towarzyszy wers z 139 Psalmu: „Dziękuję Ci, Boże, że mnie tak cudownie stworzyłeś”.

– Połączyliśmy tradycyjną szopkę z tematem, od którego grzechem byłoby uciec. Kiedy nie trafiają racjonalne argumenty, kiedy większą wagę przykłada się do prawnej ochrony roślin i zwierząt, niż człowieka, najbardziej przemawiający wydaje się obraz – wyjaśnia ks. Robert Berdychowski, proboszcz parafii św. Krzyża. – Troska o prawną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest w naszej bazylice bardzo żywa – w każdy piątek o godz. 12 w tej intencji odprawiana jest Msza św. – dodaje.

Źródło: warszawa.gosc.pl

You may also like

Facebook