W Bytomiu urodziły się pięcioraczki

/W Bytomiu urodziły się pięcioraczki

W Bytomiu urodziły się pięcioraczki

We wtorek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu urodziły się pięcioraczki. Lekarze walczą o zdrowie skrajnych wcześniaków.

„W dniu 23 lipca 2019 roku w Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej przyszły na świat pięcioraczki. W chwili obecnej lekarze nie są w stanie udzielać informacji na temat stanu zdrowia dzieci ze względu na fakt, iż była to ciąża wysokiego ryzyka, która zakończyła się skrajnym wcześniactwem. Zarówno mama, jak i dzieci wymagają spokoju, a wcześniaki wzmożonej opieki medycznej. Zakładamy, iż bardziej szczegółowych informacji będziemy w stanie udzielić po upływie około 3 tygodni od urodzenia, kiedy stan dzieci będzie w miarę stabilny” – napisano w komunikacie bytomskiego szpitala.

Cieszymy się ogromnie ze szczęścia rodziców pięcioraczków urodzonych wczoraj tj. 23 lipca w naszym Śląskim Centrum…

Opublikowany przez Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu Środa, 24 lipca 2019

 

Dzieci urodziły się na przełomie 24. i 25. tygodnia ciąży. „Prosimy o wsparcie duchowe dla mamy i wcześniaków oraz zapewniamy, iż dzieci oraz mama są pod opieką wysokiej klasy specjalistów” – zaapelował personel placówki.

Narodzin pięcioraczków rodzicom pogratulowała już minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa podając na Twitterze imiona dzieci: Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon.

 

Pod koniec maja w Krakowie urodziły się sześcioraczki: Zosia, Kaja, Malwina, Nela, Filip i Tymon.

Źródło: szpital2.bytom.pl
By | 2019-07-24T18:21:06+02:00 środa, 24 lipca 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook