W czerwcu w Rzeszowie konferencja „W służbie życiu”

by FUNDACJA JZN
„W służbie życiu” – to tytuł konferencji, jaką organizują pod koniec czerwca w Rzeszowie obrońcy życia z Podkarpacia.

Spotkanie ma zgromadzić lekarzy i pielęgniarki z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy działają na rzecz ochrony życia. Do dyskusji zaproszonych będzie kilkuset specjalistów.

Niewykluczone, że na konferencję przybędzie także Mary Wagner, znana kanadyjska obrończyni życia, a także córka świętej Joanny Beretty Molli, która mimo zagrożenia życia zdecydowała się urodzić poczęte dziecko.

Konferencja ma zintegrować środowisko pracowników służby zdrowia stawających w obronie nienarodzonych dzieci oraz stać się prawdziwą motywacją do dalszych działań pro-life – mówi Jacek Kotula, propagator wydarzenia.

– Chcemy, aby z Podkarpacia wyszła taka iskra, która pokaże, że po prostu nie tylko na skalę ogólnopolską mobilizujemy te środowiska, że pokazujemy wzór, że tu nie ma aborcji, że chcemy po Bożemu żyć. Tak samo chcemy tutaj z Węgier, z Ukrainy, z krajów środkowo-wschodniej Europy zaprosić tych lekarzy, którzy po prostu coś tam działają, żeby pokazać, że może coś wspólnego się urodzi, będziemy się bardziej znać, poznamy się, być może jakieś inne inicjatywy na skalę Europy Środkowo-Wschodniej się pojawią – wskazuje Jacek Kotula.

Konferencja ,,W służbie życia” odbędzie się w Rzeszowie w dniach od 21 do 23 czerwca bieżącego roku. Wydarzenie zakończy się Marszem dla Życia.

Patronat nad konferencją objęli marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, metropolita przemyski ks. abp Adam Szal oraz ks. bp Jan Wątroba – biskup rzeszowski.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook