„Nie zrezygnujemy ze świadczenia dobra”

by FUNDACJA JZN
To spotkanie pokazuje, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem jakie przeszkody były rzucane; że zło i przemoc nie zwyciężą radości dawania siebie innym – mówił Prezydent podczas otwarcie V edycji 12h Slalom Maraton Zakopane. Andrzej Duda po raz kolejny wspiera sportowców podczas charytatywnych zawodów narciarskich.

Tegoroczna edycja 12h Slalom Maraton Zakopane rozpoczęła się minutą ciszy w hołdzie dla Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, którego pogrzeb odbył się wczoraj w Bazylice Mariackiej. Andrzej Duda zauważył, że Prezydent Gdańska został zamordowany tydzień temu właśnie podczas koncertu charytatywnego.

– Myślę, że to nasze dzisiejsze spotkanie jest w jakimś sensie spotkaniem jego pamięci, ale przede wszystkim ma na celu pokazać, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem jakie przeszkody były rzucane; że zło i przemoc nie zwyciężą radości dawania siebie innym – podkreślał Andrzej Duda.

Prezydent dziękował wszystkim, że „w ten mroźny poranek” po raz kolejny zechcieli się spotkać się na „tym chwytającym za serce wydarzeniu”.

Szczególne podziękowania Andrzej Duda skierował pod adresem Małgorzaty Tiałki-Długosz, wielokrotnej mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i prezes fundacji, za jej działalność na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami. – Dziękuję, że dzieli się Pani swoim czasem i talentem nie tylko z tymi młodymi uczestnikami (…), ale także za organizację tego wydarzenia, za zarażanie pomaganiem tych młodych zawodników, którzy przyjeżdzają tu, by poświęcić swój czas i przeżyć radość ze świadczenia dobra innym – podkreślał Andrzej Duda chwilę przed zjazdem inaugurującym tegoroczną imprezę.

Celem zakopiańskich zawodów, które odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, jest promocja sportu, integracji i działań charytatywnych. Aby wspierać sportowców z niepełnosprawnością narciarze-zawodowcy próbują pobić Rekord Polski w 12-godzinnym drużynowym slalomie non-stop, a amatorzy – dzieci i dorośli tuż obok walczą o rekord trasy Mini Slalom Maratonu. Na ten moment rekord wynosi 679 km.

Każdy przejazd jest premiowany przez sponsorów wsparciem sportowców z Fundacji Handicap Zakopane. Im więcej przejazdów, tym większa pomoc.

Źródło: prezydent.pl

You may also like

Facebook