W Krakowie powstał „Charity Shop”. Będą w nim pracowały osoby z niepełnosprawnościami

/W Krakowie powstał „Charity Shop”. Będą w nim pracowały osoby z niepełnosprawnościami

W Krakowie powstał „Charity Shop”. Będą w nim pracowały osoby z niepełnosprawnościami

17 września w Krakowie oficjalnie otworzono „Charity Shop” (Sklep Charytatywny), w którym będą pracowały osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Sklep mieści się przy ul. Wielopole 18A/2, a zyski z działalności będzie przeznaczać dla potrzebujących. Twórcą pomysłu jest Fundacja Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej.

 

„Sklep charytatywny to wyjątkowe miejsce. Z jednej strony stworzyliśmy go po to, żeby pomóc osobom niepełnosprawnym w rehabilitacji zawodowej, z drugiej jest to miejsce, które przekazuje owoce swojej pracy na rzecz osób potrzebujących” – czytamy na fanpage’u Sklepu Charytatywnego.

 

„Większą część naszego zespołu stanowią osoby z niepełnosprawnością, która bardzo utrudnia znalezienie pracy na otwartym rynku. Wśród nich są osoby dotknięte zespołem Downa, cierpiące na porażenie mózgowe, lub mają problemy z poruszaniem się. U nas nie jest to problem, bo sklep został stworzony specjalnie dla nich” – czytamy dalej.

 

W sklepie będzie można zakupić pamiątki, wyroby własne, odzież, meble i inny asortyment pochodzący z darowizn. Dochód z działalności sklepu będzie przeznaczany na cele społeczne, rehabilitacyjne i edukacyjne.

 

Zapraszamy na profil Sklepu Charytatywnego (Facebook): Sklep Charytatywny w Krakowie

 

Informacja o godzinach otwarcia: TUTAJ

By | 2018-09-18T12:27:04+02:00 wtorek, 18 września 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook