W Legnicy i w Pile rusza akcja 40 Dni dla Życia

/W Legnicy i w Pile rusza akcja 40 Dni dla Życia

W Legnicy i w Pile rusza akcja 40 Dni dla Życia

Modlitewny maraton za dzieci zagrożone aborcją potrwa 960 godzin. Od najbliższej środy popielcowej – w domu, w samochodzie, w kościele przed Najświętszym Sakramentem – wszędzie można ofiarować godzinę modlitwy, by ochronić życie.

Modlić się można nie tylko w różnych miejscach, ale i formach. Może to być Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, litania, rozważanie słowa Bożego – ważne, by przez zadeklarowaną wcześniej godzinę wołać w intencji ochrony życia.

W Pile organizatorzy podkreślają ogromną rolę wizyty Abby Johnson w Polsce. O akcji mówią: – To odpowiedź na impuls do działania, który dała nam Abby Johnson swoim świadectwem – wyjaśnia s. Maria Bihun z pilskiej parafii św. Jana Bosko, w której niedawno gościła amerykańska prolajferka.

– Będziemy wołać w dwóch intencjach: o ochronę każdego poczętego człowieka oraz o pokój na świecie – dodaje pilska salezjanka, inicjatorka przedsięwzięcia organizowanego wraz  z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, nauczycielami oraz rówieśnikami z innych szkół.

Chęć udziału w wydarzeniu organizowanym w Pile można zgłaszać internetowo. Kontakt do organizatorów: [email protected], nr tel. 695 433 919. Szczegółowe informacje są dostępne także na Facebookowym profilu akcji 40 Dni dla Życia.

W Legnicy organizacją zajęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej. Więcej informacji o tym, w jaki sposób tu można włączyć się akcję, uzyskamy telefonując na numer 513 129 362 bądź pisząc na adres: [email protected].

40 Dni dla Życia to inicjatywa przeniesiona ze środowisk pro-life w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: koszalin.gosc.pl, legnica.gosc.pl

 

By | 2020-02-26T06:30:33+01:00 środa, 26 lutego 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook