W obronie życia może stawać każdy, kto żyje

by FUNDACJA JZN
W obronie życia można stawać tylko dlatego, że się żyje, że jest się człowiekiem – powiedział bp Szymon Stułkowski w ośrodku „Studnia” w Płocku, do młodzieży i mężczyzn przeżywających rekolekcje wielkopostne.

Bp Stułkowski odniósł się od trwającej dyskusji wokół aborcji. – W obronie życia można stawać nawet tylko dlatego, że się żyje, że się jest człowiekiem. Każdy może chcieć, żeby życie zostało uszanowane. Narzuca się narrację, że aborcja, to jest prawo kobiet, a w ogóle się nie mówi się o prawie dziecka żyjącego pod sercem matki – komentował biskup płocki.

Przypomniał niedawną decyzję we Francji o wpisaniu do konstytucji tego kraju prawa do aborcji jako prawa człowieka; także starania, aby takie prawo zostało uznane w Unii Europejskiej.

Duchowny poprosił, aby stanąć w postawie wdzięczności za dar życia i bronić życia innych. Zachęcił do włączenia się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli codziennej modlitwy za zagrożone życia poczęte.

Bp Stułkowski przewodniczył Mszy św. w kaplicy Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku, z udziałem wspólnot przeżywających rekolekcje wielkopostne: członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz mężczyzn z Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Rekolekcje dla młodzieży pt. „Z Jezusem na Golgotę” poprowadzili: ks. Paweł Czarnecki, wicedyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej i ks. kan. Jarosław Mokrzanowski, sekretarz biskupa płockiego.

Natomiast nad spotkaniem mężczyzn z RRN czuwali ks. kan. Sławomir Kowalski, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie i ks. kan. dr Cezary Siemiński, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Obrytem. Tematem rekolekcji była „Miłująca obecność Boga w małżeństwie kobiety i mężczyzny”.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook