Francja: zmiany prawne „konstytucjonalizacją kłamstwa”

by FUNDACJA JZN
Co do podejścia do ludzkiej kruchości „istnieje obecnie w praktyce wielka dwuznaczność: wspieramy integrację osób niepełnosprawnych, a jednocześnie presja eugeniczna okazuje się bardzo silna w przypadku badań prenatalnych i aborcji” – tak mówi Jean-Marie Le Méné. Przewodniczący Fundacji Jérôme’a Lejeune’a reaguje w wywiadzie dla „Famille Chrétienne” na ostatnie zmiany we francuskim prawie, legalizujące aborcję na poziomie konstytucji. Mężczyzna nazywa to „uznaniem dla kłamstwa”.

Jean-Marie Le Méné podkreśla, iż przyjęte 4 marca zapisy pomijają prawa dziecka oraz tragedię, jaką stanowi dla niego oderwanie od matki w fazie prenatalnej i gwałtowna śmierć. Ponadto zagrożona staje się ochrona sumienia pracowników służby zdrowia. Mężczyzna widzi w podjętej przez rząd decyzji oraz ogólnie w ostatnich ruchach polityków swoiste zafascynowanie śmiercią i jej kulturą. Przyzwolenie człowiekowi na decydowanie, kto może być osobą, mieć prawo do przetrwania czy rozwoju, a kto nie, stanowi zdecydowane odrzucenie prymatu życia – zauważa Jean-Marie Le Méné.

W odpowiedzi na to, zaznacza, trzeba dalej mówić o tych sprawach. Informując opinię publiczną, podtrzymuje się nadzieję, iż kiedyś łańcuch kłamstw zbudowany wokół praktyk odrzucających życie zostanie przerwany – zaznacza przewodniczący francuskiej Fundacji Jérôme’a Lejeune’a.

Źródło: Vatican News

You may also like

Facebook