W Paryżu odbędzie się Forum ONE OF US

by

Federacja ONE OF US jest dzisiaj najmocniejszym głosem pro-life w Europie. Przewiduje się, że w Forum Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US, które odbędzie się 12 marca w Paryżu uczestniczyć będzie ponad 1200 osób – obrońców życia, specjalistów z dziedziny zdrowia i prawa oraz polityków z całej Europy.

 

Jednym z tematów, które podejmie Forum będzie problem surogacji. Podniesione zostaną również kwestie związane z końcem życia i eutanazją. Federacja ONE OF US ustanowiła ponadto specjalną nagrodę, którą co roku chce przyznawać osobie lub instytucji szczególnie zasłużonej w dziedzinie obrony życia. Do tegorocznej nagrody nominowani zostali: Mary Wagner – kanadyjska obrończyni życia, która aktualnie przebywa w więzieniu; Shin’ya Yamanaka – japoński noblista, który udowodnił, że komórki macierzyste można pozyskiwać z dojrzałych komórek ciała, a nie z zarodków; Andrea Bocelli – włoski śpiewak, który otwarcie i odważnie mówi o tym, że lekarze namawiali jego matkę, by go zabiła, gdy dowiedzieli się, że urodzi się niewidomy; oraz Pattaramon Chanbua – młoda matka z Tajlandii, która była surogatką dla bogatej australijskiej pary – po tym jak okazało się, że jedno z rozwijających się w jej łonie bliźniaków ma zespół Downa i para zabrała tylko zdrowie dziecko, Tajka pokochała drugie i aktualnie je wychowuje.

 

„Spośród tych osób chcemy wybrać tę, która w sposób szczególny może stać się symbolem walki o godność człowieka, symbolem walki o życie” – zapowiada Bałtroszewicz.

 

Źródło: m.deon.pl

You may also like

Facebook