Od piątku w Rzeszowie największy kongres pro-life w Europie

by FUNDACJA JZN
Już w najbliższy piątek w Rzeszowie ruszy największy kongres pro-life w Europie. Będzie mu towarzyszyć hasło „Nauka w służbie życiu”. Spotkanie poświęcone będzie zastosowaniu aktualnych osiągnięć medycyny w ochronie życia.

Eksperci skupią się między innymi na najnowszych trendach w diagnostyce i leczeniu niepłodności oraz konsekwencjach „epidemii cięć cesarskich”.

Specjalna sesja będzie dedykowana funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych, w tym opiece nad kobietą, która spodziewa się narodzin niepełnosprawnego dziecka.

Na kongres przybędzie 35 polskich i zagranicznych wykładowców. Wśród nich są między innymi eksperci z Australii, Nowej Zelandii, USA i Kanady. O celach kongresu mówi Jacek Kotula z fundacji „Życiu – Tak”.

– Będzie to wspaniała okazja do spotkania profesjonalistów zajmujących się opieką medyczną nad matkami i dziećmi, ludzi kultury, dziennikarzy, samorządowców, a także rodzin, które są obecnymi i przyszłymi pacjentami. Celem kongresu jest poszerzenie wiedzy medycznej, udoskonalenie podejścia do człowieka cierpiącego, integracja wiary z praktyczną realizacją powołania w duchu filozofii chrześcijańskiej, promocja godności człowieka, praw każdej istoty ludzkiej od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, obrona wolności sumienia zawodów medycznych oraz umocnienie duchowe chorych, a także tych, którzy troszczą się o zdrowie i życie innych – wyjaśnia Jacek Kotula.

Kongres Pro-life w Rzeszowie organizuje między innymi marszałek województwa podkarpackiego oraz Fundacja „Życiu – Tak”.

Organizatorzy przewidują, że w spotkaniu weźmie udział blisko 700 osób. Kongres odbędzie się w filharmonii rzeszowskiej.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook